Зелений пакет для:
Пошук на сайті Пошук у вебі

Про ОБСЄ

Координатор проектів ОБСЄ в Україні є другим органом ОБСЄ в Україні. Місія ОБСЄ в Україні розпочала свою діяльність 24 листопада 1994 року.

Перша місія ОБСЄ в Україні розташувалася в Києві з представницьким офісом в Сімферополі. Їх завданням було запобігання та врегулювання конфлікту та кризи в Автономній Республіці Крим.

Після успішного закінчення мандату місії, Місія ОБСЄ в Україні припинила своє функціонування в 1999 році. Цього ж року ОБСЄ та уряд України погодилися встановити нову форму співробітництва.

Відповідно до рішення № 295 Постійної Ради від 1 червня 1999 року, Координатор проектів ОБСЄ в Україні розпочав свою діяльність з метою виконання завдань відповідно до нової форми співробітництва між Україною та ОБСЄ. 13 липня 1999 року був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Урядом України щодо створення нової форми співробітництва, який був ратифікований Верховною Радою 10 лютого 2000 року.

Це співробітництво базується на плануванні, виконанні та моніторингу проектів між відповідними органами влади України та ОБСЄ та її інституціями. Такі проекти можуть стосуватися усіх аспектів діяльності ОБСЄ, а також державних і недержавних установ України. Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння, від імені Уряду України Міністерство закордонних справ ухвалює всі проекти.

Проекти мають на меті сприяти Україні у приведенні її законодавства, функціонування інституцій та процесів урядування у відповідність до вимог сучасної демократії, яка базується на принципі верховенства права. Сфера діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні охоплює три основні напрямки діяльності ОБСЄ: демократизація та належне урядування, верховенство права та прав людини, а також міжпрограмний компонент, що охоплює сферу економіки, навколишнього середовища та військово-політичну сферу.