Зелений пакет для:
Пошук на сайті Пошук у вебі

Природоохоронний тренінг у літньому таборі з використанням Зеленого Пакету

22.08.2013

Природоохоронний тренінг у літньому таборі з використанням Зеленого Пакету

У липні 2013 року в Хмельницькій області відбувся триденний природоохоронний тренінг з використанням матеріалів Зеленого Пакету, проведений експертом проекту "Зелений Пакет – Україна", Тетяною Гільберг. В заняттях взяли участь 50 дітей. Кожен день був присвячений окремій темі - туризму, відходам та хімікатам навколо нас.

Учасники табору

В перший день учасники літнього табору знайомилися із можливим негативним впливом туризму на довкілля, а також вивчали правила поведінки під час туристичних походів і відпочинку. Діти порівнювали вплив на природу масового та сільського туризму і знайомилися із особливостями зеленого туризму в Україні. На завершення учасники табору відвідали місцевий ставок і дослідили на практиці вплив туризму на природу, обстежуючи територію навколо ставка та найближчу лісосмугу і виявляючи проблеми, що виникли внаслідок відпочинку людей. За результатами обстеження діти розробили екологічний знак та правила поведінки для туристів. 

Другий день екологічного табору був присвячений джерелам забруднення місцевості та забруднювальним речовинам, які небезпечні для людей та природи. Діти дискутували про шляхи зменшення кількості відходів і несанкціонованих звалищ та внесок, який кожен може зробити для вирішення проблеми засмічення. Прибирання двору літнього табору та розділення зібраних відходів на паперові, металеві, скляні, пластикові, органічні відходи яскраво продемонстрували співвідношення кількості різних відходів і ту їх частку, яка може бути використана повторно. На завершення діти провели дискусію щодо переваг і недоліків спалювання відходів і уявили себе головою обласної адміністрації, якому необхідно розробити план дій для зменшення кількості відходів на території області

Темою третього дня були хімікати, які оточують людей у повсякденному житті. Учасники літнього табору досліджували вплив побутової хімії на довкілля та шукали альтернативи небезпечним хімікатам. Дітей познайомили із основними шкідливими хімічними речовинами, назви яких ховаються на упаковках пральних порошків, миючих засобів та інших предметів побутової хімії. Також прозвучали поради із мінімізації негативного впливу на здоров’я при зберіганні та використанні побутової хімії, які діти після повернення з табору зможуть переказати своїм батькам. Окрему увагу було приділено шкідливому впливу використаних батарейок, які можуть забруднювати землю небезпечними навіть в малих концентраціях важкими металами. Діти спільно шукали шляхи вирішення цієї складної проблеми. У другій половині дня учасники табору змагалися на кращий малюнок безпечного дому на асфальті. 

Після триденного природоохоронного тренінгу діти повернуться додому із широкими знаннями про зменшення негативного впливу на довкілля і, сподіваємося, активно впроваджуватимуть в життя набуті навики.

Більше фото із літнього табору дивіться на сторінці Зеленого Пакету в соціальній мережі Facebook.