Зелений пакет для:
Пошук на сайті Пошук у вебі

Ау-у, таборове літо!

29.08.2011

Ау-у, таборове літо!

(за матеріалами СУМ в Україні)

Літо, літо, літо… Пора канікул, відпусток, відпочинку... Кожен вибирає: як, де і з ким провести літо. Перед сумівцями (прим. СУМ в Україні – всеукраїнська молодіжна громадська організація, яка має свої осередки в більшості областей України - http://www.cym.org/ua/) ці питання не стоять, адже кожен з них знає, що змістовно, цікаво, а головне по-сімейному, літо можна провести на сумівському таборі.

Цьогорічне літо не стало винятком. Юнацтво від 6-ти до 16 років з’їхалось на Всеукраїнський виховно-відпочинковий табір юнацтва СУМ в Україні, який відбувався з 1 по 14 серпня у місті Моршин, Львівської області. Таборували великою міжнародною сумівською родиною, адже окрім сумівців з України були сумівці з Америки, Канади, Естонії і Франції.

Табір молодшого юнацтва «Фарбований лис» впродовж двох тижнів вивчав життя тварин, дізнававсь про їх співжиття у природі та з людьми, збереження тварин, дискутували, що краще: заповідники чи зоопарки, говорили про шкоду сміття й про те, що вже сьогодні можна зробити для покращення екологічної ситуації, у чому їм допомагали матеріали «Зеленого пакету для дітей». По обіді юнацтво мандрувало лісом, спостерігаючи за життям його мешканців, майструвало, використовуючи для творчості сміття (коробки, пластикові пляшки), розписували наволочки для подушок, робили екологічні рейди, мандрівки «Цікавими стежками Моршина»...

Табір старшого юнацтва «Каменярі» був насичений дискусіями на тему «Хто я», «Що таке держава», «Держава для мене, я для держави», «Відповідальне керівництво», «Екологічні лиха України», «Україна ззовні». Окрім дискусій юнацтво творило свої проекти – «Планування майбутнього в Україні», «Моя Україна», «Соціологічні дослідження», розмальовували екосумки й мандрували. Всі разом співали, грали у футбол і теренові ігри, показували свої таланти...

Два тижні пролетіли, як два дні, не встигли й оком моргнути, як настав час – останній таборовий день, день підсумків таборування.

Ви спитаєте: «Чи вдався табір?», ми відповімо словами юнацтва - «А давайте ще хоча б на тиждень продовжимо табір». Ці слова і є показником доброї роботи всього виховно-інструкторського складу та команди табору і не тільки, а також підтримки та консультативно-методичної допомоги Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Щасливі і запалені сумівським завзяттям всі повернулися до своїх домівок. Вже минув тиждень по табору, а ще й досі лунають дзвінки з вдячністю від батьків, юнацтва і спогадами про таборові дні та планами на найближче сумівське життя.

100820112624.jpg

100820112623.jpg

Список форумов ‹ Авто ‹ Обслуживание и ремонт Haima форум