Зелений пакет для:
Пошук на сайті Пошук у вебі

Координатор проектів ОБСЄ в Україні сприяє поширенню ‘зелених’ ідей через освіту

21.04.2011

Координатор проектів ОБСЄ в Україні сприяє поширенню ‘зелених’ ідей через освіту

21 квітня 2011 р. у Києві презентовано повну українську версію мультимедійного набору навчальних матеріалів для викладання екологічної освіти в середніх школах  Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

Навчальні матеріали, відомі як “Зелений пакет”, розроблено в рамках проекту ОБСЄ у співпраці з Регіональним екологічним центром для Центральної та Східної Європи. Англійську версію компакт-диску “Зеленого пакету” створено за сприяння Фонду Східна Європа. Матеріали ставлять за мету сприяти поширенню екологічно-дружнього способу поведінки, підходів та екологічного мислення серед молоді.

Координатор проектів ОБСЄ допоміг адаптувати навчальні матеріали до українського контексту на прохання Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Міністерство сприяє введенню «Зеленого пакету» в українську шкільну систему.

“Спрямування освіти на висвітлення екологічних проблем є необхідним і ефективним способом підвищення рівня нашої екологічної безпеки”, - зазначив Рене Бібо, старший співробітник з проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

“Ми переконані, що освіта є важливою задля збереження нашої планети для майбутніх поколінь,“ - додав він.

Презентація навчальних матеріалів відбувається на тлі сумної дати з історії України – 25-річчя з часу аварії на Чорнобильській АЕС. Одна із тем, що представлена в “Зеленому пакеті” охоплює питання енергетичної безпеки, впливу радіації на довкілля та потенційні ризики для здоров'я, пов'язані з використанням ядерної енергії.

“Наша планета переживає різноманітні техногенні катастрофи та стихійні лиха. Тому важливо озброїти наших дітей кращими знаннями як попереджати та  боротися із загрозами навколишньому природному середовищу,“ – сказав Олег Єресько, Директор департаменту загальної і середньої освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту.

Матеріали “Зеленого пакету”, що складаються з посібника для вчителя, компакт-диску, DVD колекції коротких документальних та художніх фільмів, а також гри “Дилеми” призначені для розповсюдження інноваційних технологій і методик екологічної освіти в школах відповідно до Концепції екологічної освіти в Україні, затвердженій у 2001 р.

На додаток до “Зеленого пакету” для середньої школи, був розроблений “Зелений пакет” для початкової школи (“Зелений пакет для дітей”). Він містить 10 тем про стан довкілля, суспільство та економічний розвиток. Ці матеріали демонструють, яким чином суспільство залежить від довкілля і як воно впливає на навколишнє середовище, в якому ми живемо. “Зелений пакет для дітей” закликає наймолодших школярів сприймати світ у його цілісності, і навчитися жити в гармонії з довкіллям.

Починаючи з 2001 року, національні версії «Зеленого пакету» були впроваджені у 18 країнах регіону ОБСЄ, включаючи Азербайджан, Білорусь, Болгарію, Чеську Республіку, Угорщину, Польщу, Росію, Словаччину і Туреччину.

Презентація матеріалів в Україні відбулася за сприяння Фонду Східна Європа.


IMG_1753.jpg 3465 КБ
IMG_1738.jpg 4755 КБ